Preskoči na glavni sadržaj

Umjetnost

Sa ReArt festivala 2021., lipanj, Osijek

Rad umjetnice Ane Čolaković pod nazivom "Mali princ", 2021.

ReArt kao prvenstveno vizualan festival predstavlja umjetnike svih područja, ponajviše one koji se bave problemom skulpture. Stoga svake godine ReArt pozivno predstavlja rad akademskih umjetnika čije radove možemo vidjeti javno. Skulpture označavaju, mijenjaju i umjetnički interveniraju unutar ReArt zona, zapuštenih prostora ili parkova u Osijeku. Radovi su napravljeni od reciklažnih materijala najčešće većih dimenzija i vođeni su konceptom samog umjetnika. Uz skulpture i instalacije, ambijent kreiraju i ostali kreativni pojedinci vođeni temom festivala. Na taj način ljudi sudjeluju u stvaranju samog festivala i educiraju se o pojedinim likovnim sadržajima i tehnikama.



Mali princ 2021.




















ReArt festival 2020, osmišljen na više lokacija u gradu Osijeku pod temom "Put u Lilliput"

Slađana Zubić; umjetnica kraj instalacije

Filip Ausman; Totemi

Instalacija broda na Dravi u Zimskoj luci
Marko Babić instalacije


Luka Boras, instalacija








ReArt festival 2019. pod temom "Vodič kroz galaksiju za autostopere"
"Astronauti" umjetnika Tomislava Livaje

Organizatorice ReArt festivala Valentina Grubačević i Slađana Zubić






Nikola Faller; Raketa 42



ReARt festival 2018. pod temom "Regoč i slavenska mitologija"
"Regoč" umjetnice Valentine Grubačević


Prozor, umjetnik Boris Bare



Instalacija umjetnice Ane Čolaković





ReArt festival 2017. pod temom "Priča bez kraja"
Detalj vrata, umjetnik Jasmin Mišković, 2017.



"Kolibrić" umjetnice Martine Kovačević

Skulptura Nevene Živić

Umjetnici za ReArt festival 2017. su:
Vjekoslav Filipović, Vinko Vidmar, Ena Janković, Martina Kovačević, Nevena Živić, Andrej Tomić, Igor Jerković, Nikola Faller i Josip Brandis.




Skulpture Vjekoslava Filipovića




"Vrata" uz vatreni performance Nikole Fallera

Igor Jerković: "Sreća"
Skulpture Andreja Tomića




Skulptura Josipa Brandisa

Vrata koja stoje u prostoru su bila motiv festivalske "Priče bez kraja" i umjetnici koji su oslikavali vrata su: Jasmin Mišković, Tamara Meščić, Milan Jelača, Željka Fuderer Levak, Valentina Grubačević i Marija Vidaković Tulić.
Željka Fuderer Levak
Drugi dio vrata Jasmina Miškovića
Vrata Tamare Meščić


Valentina Grubačević
Milan Jelača

Na izložbi ilustracija izlagalo je 17 umjetnika iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i BiH. Branka Nikolić, Mladen Petronijević, Tamara Travas, Margareta Persić, Vanda Čižmek, Dino Hadžiavdić, Karla Čurčinski, Antonio Sklepić, Izabela Raunik, Iva Dukić, Simona Uzelac, Višnja Vlahović, Maruša Štibelj, Laura Martinović, Maja Rubinić, Dominika Božić i Ivan Blažetić-Šumski.




Ambijent ReArt festivala osmislile su umjetnice Slađana Zubić, Marija Vidaković Tulić i Valentina Grubačević 



Stablo Luke Borasa



Skulptura učenika iz Umjetničke srednje škole





Vizualni i likovni dio viđen kroz oči djece i mladih bio je prikazan kroz izložbu ReArt zastavica kojih je stiglo 60 iz svih dijelova Hrvatske.






Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Predstavljamo "Svjetlost fenjera"

SVJETLOST FENJERA - PREDSTAVLJANJE Kako živimo u   vremenu potpune industrijalizacije i serijske proizvodnje, tako se javlja i želja za proizvodom koji je drugačiji. Za proizvodom koji je rađen rukom onoga koji voli to što radi. Imamo čast predstaviti mladog profesora filozofije i latinskog jezika Miroslava Kerna, zaljubljenika u starinske svjetiljke koje svojim magičnim svjetlom upotpunjuju atmosferu i toplinu svakoga doma. Kern predstavlja svoju udrugu Svjetlost fenjera preko koje djeluje u promoviranju i edukaciji o starinskim svjetiljkama – fenjerima. Kako nam je objasnio prof. Kern, petrolejske lampe potječu iz vremena kada nije bilo električne energije. Od sredine 19. stoljeća pa gotovo sve donedavno diljem svijeta, pa čak i u nas ( Luna, Karlovac ), proizvodile su se petrolejske lampe ili fenjeri koji su svojim korisnicima nudili malo prigušenog svjetla i puno romantike. Predstavljamo jednoga usudili bismo se reći,   usamljenog obrtnika koji u svom radu i nema

ReArt festival - PROGRAM

  Pozivamo vas da ovih blagdana podržite umjetnike i rukotvorce na ReArt festivalu - zimsko izdanje koje će se održati u Kulturnom centru Osijek u subotu 16. 12. 2023. u vremenu od 9:30 do 19 sati u organizaciji udruge REART. U sklopu zimskog izdanja festivala biti će prilike za druženje uz umjetnike, kreativce i rukotvorce svih usmjerenja. Na ReArtovom najkreativnijem sajmu sa 23 izlagača, pronađite "handmade" poklone za najdraže, sajam nudi kreativne umjetničke stvari, nakit, predmete od drveta, odjeću i modne dodatke, kozmetiku, igračke, umjetničke slike i drugo. ReArt sada već 9. godinu okuplja spektar različitosti kulturne industrije kroz kreativni sajam. Prepoznatljivost je u brandovima koje ćete moći upoznati kao i ljude koji stoje iza kvalitete svoga branda. IZLAGAČI: Biljke.Plants terariji & sobne biljke Hrvatska , Josip Balić , Pink_ink , Maku handmade art, Galena obrt , Ginko, life.of.dots, NoLi- baby handmade , Pipi Lu /Legaraches, Statement - Obrt za proizvod
ReArt festival održat će se 23. i 24. lipnja 2023. godine u Osijeku, u Tvrđi, na "Livadi", na adresi Ulica Kamila Firingera 3 (ispred prostora udruge Slama). Festival predstavlja interdisciplinarnu umjetničku platformu za jačanje kreativne industrije i umjetničkog poduzetništva. Jedinstvenim umrežavanjem, poticanjem i promoviranjem kreativnog stvaralaštva umjetnika i kreativaca, kreirat će se program za sve, i velike i male posjetitelje. Kreativan sajam, razne interaktivne radionice, nastupi glazbenika i još mnogo toga očekuje vas i ove godine. Ovogodišnja tema ReARt festivala je "Nigdjezemska". Detaljnije informacije o samom programu moći ćete saznati u narednim objavama na društvenim mrežama:  https://www.facebook.com/reart.fest/  i  https://www.instagram.com/reartfestival/?hl=en  Grafički dizajn by Tin Ringsmuth, Demiurg